Tuzla Yat Kulübü Sabah Kahvaltısı

Bahar geldi. Hava sıcaklığı artmaya başladı. Bütün hafta zaten yoğun çalıştık. Haftasonu biraz dinlenelim. Rutini bozalım. Ama çok da bozmayalım. Bi' şeyler yapalım işte. Mesala, pazar kahvaltısına gidelim.

Tam da aklımızdan böyle cümleler geçerken, bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Tuzla Yat Kulübü'ne gidelim dedik ve tamamen sloganları ile örtüşen bir mekan ile karşılaştık: 'Şehirdeki gizli cennet!'.

Tuzla Yat Kulübü Sabah Kahvaltısı

Önce Rezervasyon

Öğrendiğimize göre, pazar sabahları yoğunluk oluyormuş. O nedenle rezervasyon yapalım dedik. Hafta içinden rezervasyonumuzu yaptırdık ve pazar günü gittiğimizde bize verilen tavsiyenin ne kadar da doğru olduğunu görmüş olduk. Boş masa yoktu.

Tabii, rezervasyon yaptırmış olmamız, gittiğimizde bizim istediğimiz masanın başkası adına ayrıldığını görmemizi engellemedi 🤭. Tesadüf müdür bilemem ama, İstanbul'un öbür ucundan (Yeşilköy) geldiğini söyleyen başka bir grup da bizimle aynı problemi yaşadı.

Rezervasyonu bir kaç farklı kişi aldığı ve düzenli bir yapı ile rezervasyon bilgilerini tutmadıkları için bu tarz problemlerin olması gayet normal.

Neyse, tabii ki, bu şekilde yaşanabilecek (ancak yaşanmaması gereken) problemleri dert edemeyecek kadar rahatlamaya odaklanmıştık. Deniz kenarında olmanın buna faydası oldu mu? Kocaman bir 'tabii ki'.

Rezervasyon için telefon numaraları 0 (216) 395 17 47 / 0 (542) 828 59 58

Yiyecek, İçecek ve Lezzet

Biz sadece kahvaltı yaptığımız için, sadece kahvaltı kısmını değerlendirebilirim: Lezzet açısından kesinlikle çok iyi. Benim açımdan çeşitlilikten ziyade lezzet önemli olduğu için, kahvaltılık ürünlerinin çeşitliliği de yeterli seviyede.

Kahvaltıya sucuk ve menemen de dahil olmasına rağmen, siz istemeden getirmiyorlar.

İşletme

Eğer eğlenmeye / rahatlamaya gelmemiş olsanız, eğer şehir içindeki herhangi bir mekanda aynı şekilde düzensizlikle karşılaşacak olsanız, canınızı sıkabilecek bir çok tartışma yaşayabilirsiniz. Ancak, deniz kenarında gürültüden uzak olmanız sizi kesinlikle sakinleştirecek ve bu şekildeki düzensizlikleri ve hataları boşvereceksiniz.

Fotoğraflar

Sonuç

Mekan ve ambiyans olarak çok keyifli, lezzet açısından iyi bulduğum, ama işletme açısından başarılı bulmadığım bir mekan. 'Yine gider misin?' diye soracak olursanız, 'Kesinlikle giderim' diyebilirim.

Tuzla Yat Kulübü İletişim Bilgileri

Tuzla Yat Kulübü Web sitesi ve Instagram sayfası. Rezervasyon yaptırmak için 0 (216) 395 17 47 ve 0 (542) 828 59 58 telefon numaralarını arayabilirsiniz.

Yeni yazılar yayınlandığında haberdar olmak ister misin?
Haydi, arkadaş olalım.